Tieniaca technika

Dotvorte Váš interiér alebo exteriér moderným, vkusným a hlavne funkčným prvkom v podobe tieniacej techniky.

Exteriérové žaluzie

Vonkajšie žalúzie firmy RODRA žalúzie sú vybavené samonosným systémom (SS-Self-Supporting System), ktorý je ideálnym riešením tam, kde nie je možnosť montáže hornej lišty (napríklad z dôvodu hrubej vrstvy zateplenia alebo ťažko dostupnom priestore nad oknom). Žalúzie so systémom SS sa inštalujú za pomoci špeciálnych držiakov vodiacich koľajníc, udržujúcich celú váhu žalúzie. Rozmer držiaku je pripravený podľa objednávky klienta. Každý druh vonkajšej žalúzie môže byť vybavený vodiacimi koľajnicami alebo oceľovým lankom (montovaným na fasádu budovy v prípade, ak nie j e miesto na zabudovanie držiakov vodiacich koľajníc). K navýšeniu estetickej hodnoty všetkých typov vonkajšej žalúzie sa používa systém OVAL (okrúhly tvar skrinky a vodiacich koľajníc vrátane systému HAGOFIX) do profilu Z-90, vďaka ktorému sa po úplnom stiahnutí žalúziesa rebrík ukladá na vonkajšiu stranu, nevstupuje medzi lamely (čo umožňuje zmenšenie zväzku stiahnutej žalúzie).

Najkomfortnejším druhom riadenia vonkajších žalúzií je elektrické ovládanie. V systéme navigácií je možné použiť klimatickú jednotku, ktorá ovláda pohyb vonkajšej žalúzie, reaguje na silu vetra a na intenzitu slnka. Elektrické riadenie vonkajších žalúzií predstavuje:

Vonkajšie rolety

Kto chce vylepšiť izoláciu tepla svojho domu, je potrebné predovšetkým zvážiť zabezpečenie okien, ktoré prináleží k hlavným faktorom strát energií.Najprístupnejším tepelným izolátorom okna sú vonkajšie rolety. V prípade „spustenej” vonkajšej rolety vznikne izolačná vrstva vzduchu medzi roletou a oknom. Na základe toho, v období veľkej zimy stratu energii je možné znížiť o 50 %, a v letnom období je možné udržať v miestnosti zdravú mikroklímu (a predchádzať veľkým tepelným stratám). Aby znížiť ceny energií, odporúča sa dodržanie dvoch jednoduchých pravidiel: pancier rolety je povinný končiť dôkladne na parapete okna, vonkajšia roleta má byť pravidelne spustená večer a zamknutá do rána.

Vonkajšia roleta s elektrickým pohonom

Firma RODRA žalúzie montuje elektrické pohony do roliet,brán, markíz. Pohon do vonkajšej rolety je montovaný do navíjacej rúry a charakterizuje výnimočne tichý chod. Motor je možný zamontovať nielen do novozabudovaných vonkajších roliet, ale tiež už jestvujúcich. Pohony sa nachádzajú vo verzii radiovej RTS aj káblovej.Vybrané druhy pohonov majú systém rozpoznania prekážky s nadčasovým vypínačom.Preverený miliónmi užívateľov na celom svete a najrýchlejším komfortným uvažujúcim je systém ovládania v technológii radiovej RTS (Radio Technology Somfy). Chýbajúce káblovanie medzi vysielačom, a pohonom poháňajúcim vnútornú roletu alebo bránu dotvára tento systém výnimočne komfortným.

Nápomocným je pilot diaľkového ovládania, ktorý vysiela signál z prepínača nachádzajúceho sa stene, systém RTS umožňuje ovládanie zarovno roletou a žalúziami, rovnako aj markízami, či svetlom. Dôsledkom jedného skupinového ovládača, všetky systémy zostávajú súčasne spustené alebo povytiahnuté v dosahu vplyvu vysielača 200m na otvorenom priestranstve a v dosahu 20m v prípade prenikania cez dve železné steny. Napriek tomu charakteristickému časovému pásmu a prispôsobeniu sa zmenených kódov,prenos je nezvyčajne bezporuchový a bezpečný , nie je možné zoskenovanie signálu.

Existuje možnosť zmodernizovania jestvujúceho systému v káblovej verzii a premenenia v rýchle komfortné a výhodnejšie riešenie. Novodobé smerovanie pohonov SOMFY znamenite vytvára vybavenie obydlí vrátane zabudovaných prepínačov svetla. Okrem toho existujú početné inteligentné riešenia automatizácie , ako napríklad časový programátor Chronis RTS.Programátor umožňuje ovládanie rolety v závislosti od doby, dôsledkom čoho roleta zostáva zamknutá(alebo otvorená) rovnako v čase, keď nikto nie je doma. Odrádza to potencionálnych vlámačov, a v zime pomáha šetriť energiu. Komfort v obsluhe vonkajšej rolety zabezpečuje rádiová automatika veterno-slnečný Soliris RTS. Zabezpečuje bezpečie v prípade prichádzajúceho vetra a dodatočne meria aktuálnu intenzitu slnečného žiarenia.

Screenové rolety

Screenové rolety dodávajú budovám nadčasový moderný vzhľad. Technické tkaniny určené pre tieto systémy zaisťujú maximálnu ochranu proti slnečnému žiareniu, prieniku tepla, a zároveň zabezpečujú optimálnu úroveň prirodzeného svetla v interiéri. Vďaka svojmu materiálovému zloženiu – sklenené vlákno, PVC, polyester – sú odolné voči poveternostným vplyvom a preto sú vhodné pre interiérové použitie, ale najmä pre exteriérové použitie.

Hlavnou prednosťou screenových roliet je ich čiastočná svetelná priepustnosť a variabilita. Tento typ roliet prináša tieň bez straty výhľadu do exteriéru, no zároveň sťažuje pohľad zvonku do interiérov a tak zachováva súkromie. Screenové rolety vytvárajú v interiéri optimálne tepelné podmienky a sú vynikajúcim doplnkom konceptu pasívnych stavieb.

Interierové žaluzie

Naša ponuka vnútorných žalúzií sa skladá z niekoľkých rôznych produktových radov, pričom každý má svoje určenie a špecifiká. Pre všetky produktové rady interiérového zatienenia je však spoločná vysoká kvalita, moderný dizajn a prijateľná cena. Naša spoločnosť svoje produkty ustavične inovuje a prispôsobuje potrebám zákazníkov.

Plissé žalúzie

Japonské posuvné steny slúžia nielen ako ochrana proti slnečným lúčom, ale sú aj moderným a elegantným doplnkom interiéru. Môžu sa použiť na zatienenie veľkých plôch i predelenie veľkých miestností.

Japonské steny

Japonské rolety (japonské žalúzie) slúžia nielen ako ochrana proti slnečným lúčom, ale sú tiež moderným a elegantným doplnkom interiérov. Ak potrebujete napríklad miestnosť zatemňovať, skvele poslúžia látky s plne zatemňujúcim účinkom. Nehorľavé látky sú populárne v kanceláriách a materiály s obsahom skleneného vlákna zase uvítajú napríklad alergici. Japonské rolety (japonské žalúzie) tvoria alternatívu k vertikálnym žalúziám. Môžete ich použiť na zatienenie veľkých plôch aj na predelenie veľkých miestností. Široký výber farieb a dekorov látok vás iste podnieti na vytvorenie vašej osobitej, jedinečnej kombinácie.